Heltos a.s. Slavonice

temp_12.jpgTradice společnosti Heltos a.s. začíná ve Slavonicích počátkem 30. let založením firmy na kovovýrobu. K rozmachu strojírenské výroby dochází kolem roku 1960, kdy se zde vyrábějí a repasují soustruhy. Sloupové a stolní vrtačky se začínají vyrábět v roce 1972 a od tohoto roku se firma pod názvem PKD Dačice, provozovna Slavonice plně orientuje na výrobu a prodej vrtaček.

V roce 1996 proběhla privatizace PKD a nástupcem se stala akciová společnost Heltos Slavonice, ta volně navázala na tradiční výrobní program vrtaček řady 16,20,32.Na tradiční vrtačky řady 16, 20 a 32 navazují vrtačky řady 25 a 40, které byly vyvinuty v rámci programu TECHNOS. Program TECHNOS tvoří tyto základní typy: řada 25 - Sirius a Taurus - určená pro vrtání pro vrtání do průměru 25 mm; řada 40 - Castor a Pollux - určená pro vrtání do průměru 40 mm. Tyto vrtačky mají všechny osvědčené vlastnosti předešlých řad.

Primární převod je realizován pomocí mechanického, případně pružného převodu. Stroje jsou konstruoványtemp_13.jpg jako stavebnice tak, že je lze podle přání zákazníka dodat v různých variantách. Základ tvoří nedělený vřeteník, který zajišťuje mimořádnou tuhost stroje. Zapínání a vypínání posuvu je zajištěno pomocí elektromagnetické spojky. K dalším přednostem patří automatická spojka strojního posuvu, jednoduché vyrážení nástroje, více obrátkový motor. Jednotlivé ovládací elementy vycházejí z nejnovějších poznatků ergonomie.Tyto stroje se vyznačují tuhou konstrukcí a provozní spolehlivostí. Jsou určeny pro vrtání, vystružování, řezání závitů v kusové i sériové výrobě. Jsou vybaveny převodovkou na stupňovitou změnu otáček s ručním a strojním posuvem. Vřeteník je otočný kolem sloupu a svisle přestavitelný. Vrtačky jsou konstruovány tak, aby vyhovovaly všem předpisům Evropské unie.Mezi další svědčené výrobky akciové společnosti Heltos patří křížové stoly, které v kombinaci s digitálním odměřováním zajišťují vysokou přesnost při obrábění všech výrobků.

 

Evropský sociální fond v ČR

Projekt "Společensky účelná pracovní místa"